Vážený zákazník

Radi by sme Vám dali do pozornosti možnosť uchádzať sa o dotáciu na inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Naša spoločnosť sa inštaláciou takýchto zariadení zaoberá viac ako 10 rokov a sme momentálne jedinou spoločnosťou v rámci podtatranského regiónu, ktorá je držiteľom všetkých potrebných oprávnení na inštaláciu tepelných čerpadiel, solárnych systémov a fotovoltaických panelov v zmysle zákona č.309/2009 Z.z. o podpore obnoviteľných zdrojov energie . Dotácia je poskytovaná vďaka národnému projektu Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) s názvom Zelená domácnostiam (v rámci operačného programu Kvalita životného prostredia) a to formou poukážok. Celkovo na tento projekt štát vyčlenil 115 miliónov € a do konca roka 2018 by sa malo prečerpať až 45 miliónov.


Ak ste sa aj Vy rozhodli využiť túto možnosť ušetriť radi Vám pomôžeme. Celý systém funguje nasledovne :
1. Stretneme sa a na základe Vašich požiadaviek navrhneme presný typ vhodného zariadenia. (tepelné čerpadlo , fotovoltaika)
2. Vypracujeme Vám nezáväznú cenovú ponuku a spočítame výšku možnej dotácie. (jej maximálna výška je 3700 € )
3. Spoločne zaregistrujeme Vašu žiadosť o udelenie dotácie. (termín začiatku prijímania žiadosti sledujeme za Vás)
4. Po schválení žiadosti Vám bude doručená poukážka.
5. Až v tomto bode podpisujete zmluvu so zhotoviteľom, napríklad s nami. Je dôležité, aby zhotoviteľ bol registrovaný v zozname oprávnených zhotoviteľov SIEA. Máte na to obmedzený čas a to 30 dní od vydania poukážky.
6. Zhotoviteľ si rezervuje Vašu poukážku v systéme SIEA a zaväzuje sa tým zrealizovať inštaláciu vybraného zariadenia a jeho odovzdanie do užívania do 4 mesiacov od vydania tejto poukážky.
7. Vystavíme Vám faktúru, v ktorej celková suma realizácie bude ponížená o hodnotu pridelenej poukážky.
8. Uhradíte faktúru a začínate si užívať výhody nového zariadenia.


Aj keď je postup jednoduchý nepúšťajte sa do toho sami. SIAE má právo nevyplatiť poukážky prípadne ich ponížiť pokiaľ nebudú splnené nimi zadané kritéria. Radi celý tento postup absolvujeme s Vami.


Dotácie na TČ a naše skúsenosti
S projektom ZD už „žijeme“ viac ako 1 rok a tak sme sa rozhodli vyspovedať projektového manažéra a zistiť pre našich budúcich klientov informácie, ktoré najviac trápili ľudí v uplynulom roku. Odpovedal nám Ing. Martin Pekarčík.

Martin, čo najviac zaujíma našich potencionálnych zákazníkov a aké sú odpovede?
„ Tak asi logicky najčastejšia je otázka týkajúca sa ceny tepelného čerpadla. To sa samozrejme nedá zodpovedať na základe jedného telefonátu, alebo mailu. Potrebných je viac informácii, v ideálnom prípade aj projekt vykurovania RD. Cena sa odvíja od výkonu TČ, výrobcu atď. Nakoľko ale vypracovanie cenovej ponuky je u nás zdarma, túto otázku zákazníkom zodpovieme spravidla do niekoľkých dní.Následne sa pýtajú na to, koľko ušetria pri prevádzke. To vyčísliť úplne presne nevieme, ale zo skúseností ktoré máme sa jedná aj o viac ako 50% úsporu oproti „tradičným spôsobom kúrenia“.“

Čo ich ešte zaujíma okrem ceny ?
„Často potrebujú informácie čo tepelné čerpadlo vlastne je a ako funguje. Snažím sa im teda veľmi laicky vysvetliť o čo sa jedná a aké sú jeho výhody a nevýhody. Preto preferujem osobné stretnutia, kde sa dozvedia všetko potrebné.“

Ako vnímaš projekt ZD ty osobne? Je to naozaj výhodné?
„Nemusíme si klamať, štátom dotované projekty sú vždy o množstve byrokracie, ale keď sa chce ide to. Myslím, že pri stavbe RD je každé ušetrené euro dobré a tu sa bavíme bežne o 2.000 €, ktoré za nás zaplatí štát, to sa myslím že už naozaj oplatí . Projektu výrazne pomohlo častejšie otváranie nových kôl. Jednak zákazníci nemusia čakať 4 mesiace na výzvu a jednak nie je až taký nával, že by spadol server, ako sa to už v minulosti stalo.Stretli sme sa samozrejme už aj s množstvom problémov, ale som rád, že tieto problémy riešime my a tým pádom kúsok odbremeníme zákazníka.“

Je podľa teba lepšie spoľahnúť sa na firmu alebo si požiadať o dotáciu osobne?
„To je individuálne. Samozrejme, čím viac skúseností ako firma máme, tým viac vieme zákazníkom pomôcť a vieme už načo sa treba pripraviť. Máloktorý zákazník vie, že jedno kolo ZD bežne trvá 10-15 min. a nesmie sa pri zadaní žiadosti pomýliť. Pracujúci človek podľa mňa nemá šancu vystihnúť tých pár minút a na stránke sa správne rýchlo zorientovať, tak ako naši kolegovia, ktorí už presne vedia čo a kde sa vypĺňa. Samozrejme ak je zákazník časovo flexibilný a má možnosť si všetko vopred naštudovať a pripraviť, je pre ňho možno výhodnejšie , vyplniť si žiadosť sám. Po obdržaní poukážky má 30 dní na to, aby si vybral firmu ktorá mu čerpadlo namontuje. To je výhodou ak má vo svojom okolí niekoľko oprávnených realizátorov a ešte si z nich nevybral. Ak má v okolí len 1-2 firmy, tak je podávanie si žiadosti osobne podľa mňa neefektívne.“

Tak teda držíme palce Tebe Martin a aj Tvojim zákazníkom a prajeme ešte veľa preplatených poukážok :)
„Ďakujem pekne“


Zaujali sme Vás? Tak sa nám ozvite a radi Vám zodpovieme všetky otázky .

Ing. Martin Pekarčík chcem sa opýtať
manažér projektu Zelená domácnostiam
pekarcik@tatraclima.sk
0918 662 238


Všetky informácie o projekte nájdete na www.zelenadomacnostiam.sk


POZOR!!! Od 1.1.2016 vstúpil do platnosti nový zákon o certifikácii budov. Prečítajte si o tom viac....

Dotácie na TČ a naše skúsenosti

S projektom ZD už „žijeme“ viac ako 1 rok a tak sme sa rozhodli vyspovedať projektového manažéra a zistiť pre našich budúcich klientov informácie, ktoré najviac trápili ľudí v uplynulom roku. Odpovedal nám Ing. Martin Pekarčík.

Pravidelný servis tepelného čerpadla

Viete ako vyzerá servis tepelného čerpadla? My Vám to radi ukážeme. Pravidelný servis má svoje opodstatnenie. Okrem toho, že pravidelným servisom predlžujete životnosť zariadeniu, preveríte ním aj bezpečných chod zariadenia. Uistite sa, že nedochádza k únikom nebezpečných látok, že nános špiny neznižuje jeho efektívnosť a technik Vám poradí aj s nastavením a bežnou údržbou zariadenia. Servis sa odporúča vždy po vykurovacej sezóne. Od Marca do Septembra. Objednať si ho môžete aj u nás.

Reportáž v lokálnej televízii

Staviate dom alebo ste sa pustili do rozsiahlej rekonštrukcie? Dajte si záležať na spôsobe vykurovania...“ Energetická certifikácia budov je teraz horúcou témou a my k nej určite máme čo svetu povedať a ponúknuť. Viac o tejto téme sa dočítate tu.

Neustále sa vzdelávame

Aby ste Vy naši zákazníci nemali problémy so získaním dotácie v rámci projektu Zelená domácnostiam , naši zamestnanci prešli potrebnými školeniami a úspešne získali certifikáty na inštaláciu tepelných čerpadiel, fotovoltaických a solárnych panelov. Aj týmto spôsobom sa snažíme výjsť zákazníkom v ústrety a ponúkať ešte profesionálnejšie služby.

 

 

Zákon o energetickej certifikácii budov

Na Slovensku 1.1.2016 vstúpila do platnosti novela zákona 555/2005 Zz o energetickej hospodárnosti budov. Táto novela je reakciou našej legislatívy na smernicu Európskeho parlamentu 2012/27/EU, ktorá zaviazala členské štáty EU do roku 2020 k zníženiu spotreby primárnych energií o 20%. %. Ide o snahu o zníženie spotreby energie budov, ktorá dnes tvorí až 40% z celkovej spotreby v EU.

 

Tepelné čerpadlá nie sú len "inováciou vo vykurovacej technike" je to v prvom rade technológia budúcnosti. Energie sú čoraz drahšie a čoraz nevyhnutnejšie pre náš život. Dôraz na ekológiu a obnoviteľné zdroje energie sa už týka aj nás. Jedinou istotou vo svete energii je voľná energia a Vy ju môžte využívať už teraz. Lebo najlacnejšia energia je tá ušetrená.

 

 

 

Certifikáty a európske fondy

     

 

Spoločnosť Tatra Clima,s.r.o. je nositeľom certifikátu o odbornej spôsobilosti na nakladanie s fluórovanými skleníkovými plynmi podľa zákona č. 286/2009 Z.z. § 6(3) pre kategóriu I.

Tatra Clima zvyšuje kvalitu poskytovaných služieb s podporou Európskeho sociálneho fondu. Viac informácií

Tatra Clima, s.r.o. zvyšila kvalitu poskytovaných služieb s podporou ESF

 

© 2012 Tatra Clima, s.r.o. Dlhé hony 4991 058 01 Poprad

   +421 52 7844 444 | tatraclima@tatraclima.sk